Tragická dopravní nehoda mezi obcemi Chomoutov a Pňovice si vyžádala jeden lidský život. Foto: HZS Olomouckého kraje

Chomoutov  / Pňovice – Ve středu 28. listopadu vyjeli, v 8:41 hodin profesionální hasiči z Litovle k dopravní nehodě mezi obcemi Chomoutov a Pňovice. Spolu s hasiči na místo zamířili také zdravotničtí záchranáři i policisté. U nehody zasahoval také vrtulník letecké záchranky. Nehoda měla tragické následky.

O tragické nehodě informovala tisková mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že zasahující hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě osobní vozidla. „Jednoho z řidičů hasiči z vozidla vyprostili a okamžitě zahájili, ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou jeho resuscitaci, která však nebyla úspěšná,“ upřesnila mluvčí hasičů.

Řidič z druhého vozidla byl zraněn a skončil v péči záchranářů, kteří mu na místě poskytli odbornou, přednemocniční péči a následně ho převezli do nemocnice.

Hasiči dále zajistili obě havarovaná vozidla proti vzniku požáru, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem, spolupracovali s policií při vyšetřování nehody a na závěr uklidili komunikaci,“ doplnila k nehodě mluvčí krajských hasičů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (red.)

Komentáře