U Roudnice se střetl nákladní automobil a převozová sanita. Foto: HZS Královéhradec­kého kraje

Roudnice – Těžkým zraněním řidiče převozové sanitky Dopravní zdravotnické služby, po střetu s kamionem skončila dopravní nehoda na silnici č. I/11 v katastru obce Roudnice na Královéhradecku, ke které došlo, ve středu 23. ledna v 11:40 hodin. U nehody zasahovaly všechny záchranné složky IZS, včetně „žlutého“ záchranářského vrtulníku.

O nehodě dnes informovala ZpravyExtra.cz, krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že převozová sanitka narazila, po střetu do zábradlí silničního mostku a následně skončila na kolech v poli. Jednotka hasičů místo zásahu zajistila, provedla opatření proti vzniku požáru a postarala se o celkové odstranění následků nehody.

„Při střetu utrpěl vážná zranění řidič sanitky. Zasahující zdravotníci jej museli intenzivně léčit a napojit na přístrojové dýchání,“ sdělil aktuálně k nehodě tiskový mluvčí Královéhradecké záchranné služby Ivo Novák.

Po poskytnutí potřebné péče a stabilizaci základních životních funkcí byl sedmačtyřicetiletý řidič sanitky, ve velmi vážném stavu převezen do královéhradeckého nemocničního traumacentra,“ doplnil k nehodě mluvčí krajské záchranky.

ČTĚTE TAKÉ

Komunikace I/11 byla, dle sdělení ŘSD po dobu záchranných a likvidačních prací kyvadlově průjezdná.

Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování Policie ČR.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE