BESKYDY –  TŘINEC – JAVOROVÝ VRCH / V sobotu 21. února v dopoledních hodinách se zastavila ze zatím neznámých příčin lanovka v Beskydech vedoucí z Třince na Javorový vrch. Na lanovce v té chvíli uvízlo celkem 27 lidí, z toho 7 dětí. Jednalo se české a polské pěší turisty a lyžaře. Tři děti skončily na kontrole kvůli obavám z možného podchlazení v třinecké nemocnici.

Lanovka z Třince na Javorový vrch se zastavila okolo 10. hodiny. Příčinou byla podle moravskoslezských hasičů Petra Kůdely pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci. „Nešla spustit ani v nouzovém provozu,“ sdělil mluvčí Kůdela. Lidé, které záchranáři a hasiči sundávali jako poslední, viseli na sedačkách lanovky zhruba dvě hodiny. Mezi uvízlými lidmi byli obyvatelé Česka a Polska, pěší turisté i lyžaři. „Naštěstí je nad nulou a svítí sluníčko, i když fouká vítr,“ sdělil mluvčí Kůdela.

Uvízlá osoba na lanovce
Uvízlá osoba na lanovce Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

 

„Zachránění lidé obvykle skončili v teple restaurace v dolní stanici lanovky. Po uvolnění všech sedátek se provozovatel lanovky pustil do další opravy. Hasiči a další zachránci dostali za odměnu horký čaj, přivezený z jejich stanice,“ dodal Petr Kůdela.

Komentáře