Fotografie z místa události - cvičení IZS UK FOTO: Petr Havlata HZS ÚK

CÍNOVEC – DUBÍ / Hromadná dopravní nehoda blokovala hlavní tah z Cinovce na Dubí na Teplicku. Na místě je několik mrtvých a desítky zraněných! Havarovalo minimálně 6 aut! Naštěstí ale jde jen o cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje – Územní odbor Teplice uspořádal dne 25.9. pro jednotky IZS prověřovací cvičení hromadná dopravní nehoda s požárem vozidla.

Cvičení probíhalo na jednom z retardérů silnice z Cínovce do Dubí, kde měl havarovat kamion, kterému selhaly brzdy. Kamion cestou narazil do devíti osobních aut, z nichž jedno zachvátil požár. Při simulované nehodě měl jeden člověk zemřít a dalších 17 lidí mělo být zraněno. Cvičení, které mělo za cíl prověřit připravenost jednotek na zásah tohoto typu a o kterém nebyly zasahující jednotky dopředu informovány, se zúčastnily jednotky HZS ÚK ze stanic Teplice, Krupka a Duchcov, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje a Městská policie Dubí sdělil naší redakci krajský mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

Jednotky prováděly likvidaci požáru, záchranu zraněných osob, vyprošťování zraněných z Havarovaných vozidel a další činnosti. Cvičení trvalo od 10:22 hodin do 12:12 hodin, kdy bylo cvičení oficiálně ukončeno doplnil Marvan. Fotografie z místa události můžete shlédnout na naší stránce soc.sítě Facebook.com zde: https://www.facebook.com/zpravyextra

Autor: ZprávyExtra.cz
Foto: Petr Havlata HZS ÚK

Komentáře