Záchranáři a policisté u nehody, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje (2017)

Ostravsko – Posádky krajské záchranné služby spolu s profesionálními hasiči a policisty musely zasahovat v pátek 9. listopadu, u nehody několika vozidel, poblíž obce Stará Ves nad Ondřejnicí. K nehodě došlo ve tři čtvrtě na tři odpoledne. 

O události dnes informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že týmy záchranářů ošetřovaly celkem pět osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života.

Jednalo se o tři ženy a jednoho muže ve věkovém rozpětí dvaatřicet až třiačtyřicet let. Utrpěli středně těžká nebo těžká poranění v oblasti hrudníku, končetin a páteře. Středně závažně byla zraněna rovněž devítiletá dívka,“ upřesnil Humpl.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pacienti sanitními vozidly transportováni na úrazové ambulance Fakultní a Městské nemocnice v Ostravě,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Vedle záchranářů u nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří na místě, dle informací krajské redakce zajistili všechna havarovaný vozidla proti dalšímu úniku provozních kapali a vzplanutí. Hasiči také pomáhali zdravotníkům s ošetřením zraněných osob. Následně provedli odstranění následků nehody s celkovým úklidem komunikace.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE