@google / ZZS LBC
Posádka Letecké záchranné služby, ilustrační foto. Zdroj: archiv ZZS Libereckého kraje

Královéhradecko – Slunečné počasí láká nedočkavé motorkáře k prvním vyjížďkám. Okamžitě to poznali také zdravotničtí záchranáři v celém Královéhradeckém kraji. Během včerejšího a dnešního dne, museli totiž zasahovat u prvních vážných nehod motorkářů. Informoval o tom krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

K jedné z nich došlo v úterý navečer na Rychnovsku, kdy třiatřicetiletý motorkář vyjel do protisměru, kde jej přejel protijedoucí osobní automobil.

Na místo byli vysláni záchranáři s lékařem ze stanoviště v Rychnově n./K. a s nimi také vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové. Zdravotníci na místě muži poskytli potřebnou přednemocniční péči, zafixovali jej ve speciálních transportních prostředcích a následně jej letecky transportovali do traumacentra v královéhradecké nemocnici. V průběhu ošetření byl muž při vědomí a se záchranáři komunikoval,“ uvedl Ivo Novák.

Druhá nehoda, ke které došlo dnes před půl sedmou ranní, měla – bohužel – tragický následek. O zmiňované tragické nehodě jsme informovali jako první.

„Také v tomto případě došlo ke střetu motocyklu s osobním autem, tentokrát v obci Bělá na Semilsku. Kolegové z Libereckého kraje vyslali na pomoc nejbližší posádky a zároveň požádali o spolupráci královéhradeckou leteckou záchranku,“ doplnil mluvčí záchranné služby a upřesnil, že i přes usilovnou snahu všech záchranářů však teprve šestnáctiletý řidič podlehl závažným zraněním na místě nehody.


PSALI JSME: Tragická nehoda uzavřela silnici v obci Bělá na Semilsku, mladý motorkář nepřežil srážku s osobním vozem


-sim, (red.)

Komentáře