Fotografie z místa požáru kantýny v areálu nemocnice Prostějov FOTO: HZS Olomouckého kraje

PROSTĚJOV / Pomoc tří jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů si vyžádala událost ohlášená na linku tísňového volání hasičů krátce po půl páté ráno ve čtvrtek 26.9. Hustý černý kouř valící se z prostor kantýny prostějovské nemocnice po chvíli pronikl i do dalších částí budovy.

Jednotky po svém příjezdu provedly násilné vniknutí do restauračních prostor a vzápětí ve velmi hustě zakouřených místech nalezly ohnisko požáru. Došlo zde po technické závadě k zahoření chladícího zařízení a k rozšíření na část vybavení a uskladněného zboží. Hasiči prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

Včasná lokalizace požáru zabránila možnému rozhoření většího rozsahu  do celého prostoru kantýny, nicméně požár a převážně zakouření, značně poškodilo nejen vybavení provozovny. Během požáru byla provedena evakuace několika osob, blíže jedenáct hospitalizovaných z chirurgie a několik dětí z novorozeneckého oddělení. Informoval ZprávyExtra mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dle provedeného šetření k požáru došlo po technické závadě na elektro zařízení, výše škody byla prozatím stanovena v částce půl miliónu korun. Během požáru i samotného zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění osob doplnil Hošák.

Video z místa požáru v nemocniční kantýně v Prostějově

Dle zjištění naší redakce se požárem v nemocniční kantýně začala zabývat také Policie ČR. Policisté sdělili naší redakci, že případ je zatím ve fázy šetření, čeká se na znalecké posudky a oficiální vyjádření vyšetřovatele hasičů, ale jako pravděpodobná příčina požáru se jeví technická závada na elektro instalaci, jak již sdělil tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Finanční výše škody zatím nebyla stanovena.

Autor: ZprávyExtra.cz
Foto: HZS Olomouckého kraje

Komentáře