Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv #bubenLuk / redakce ZpravyExtra.cz

Opavsko – V neděli 10. února odpoledne musely zasahovat složky Integrovaného záchranného systému u tragické dopravní nehody na Opavsku. K misi byl vyslán i záchranářský vrtulník. Nehodu nepřežil mladý řidič, který s vozidlem narazil v plné rychlosti do stromu.

K nehodě se dnes vyjádřil pro naší redakci, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před půl čtvrtou byli operátoři tísňové linky 155, krajské záchranné služby informováni o havárii automobilu mezi obcemi Bolatice a Chuchelná. Na místo události okamžitě vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjela nejbližší pozemní zdravotnická posádka, RZP Dolní Benešov.

Pětadvacetiletý muž nejevil po nehodě známky života a svědkové na místě proto zahájili nepřímou srdeční masáž,“ upřesnil Humpl.

ČTĚTE TAKÉ

Ve snaze pomoci postiženému pokračovala jednotka hasičů, která dorazila před příjezdem posádek záchranné služby. „Zasahující lékař po svém příjezdu u pacienta zjistil přítomnost poranění, neslučitelných se životem. Ukončil proto pokusy o jeho záchranu a konstatoval smrt,“ doplnil k tragické nehodě mluvčí záchranářů.

Vedla zdravotníků u nedělní nehody zasahovali také hasiči a policisté. Doprava byla, dle sdělení ŘSD v místě nehody omezena. Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

Komentáře