FRÝDEK-MÍSTEK / V úterý 24. února v brzkých ranných hodinách zasahovaly posádky záchranářů  vážné dopravní nehody při které osobní vozidlo srazilo muže. Ten po střet utrpěl vážná poranění.

O nehodě informoval krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že po čtvrté hodině ranní přijali operátoři integrovaného bezpečnostního centra hlášení o střetu osobního automobilu s chodcem. Na místo události ihned vyjela posádka rendez-vous s lékařem a skupina rychlé zdravotnické pomoci. První záchranáři byli u postiženého během čtyř minut od nahlášení.

Pětatřicetiletý pacient byl v okamžiku příjezdu posádek záchranářů v bezvědomí, prvotní lékařské vyšetření svědčilo pro poranění mozku a horní končetiny. Záchranáři muže zajistili krčním límcem, ošetřili poranění a zahájili podávání léků. Po přípravě k transportu byl sanitním vozidlem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice, doplnil Humpl.

V průběhu zásahu postižený nabyl vědomí, jeho stav však zůstával vážný. Záchranáři jej předali na oddělení urgentního příjmu.

 

Komentáře