Při dopravní nehodě u obce Tučapy na Táborsku zahynuli v neděli večer dva mladí lidé Foto: PČR

TUČAPY / Při vážné dopravní nehodě u obce Tučapy na Táborsku zahynuli v neděli 3. dubna ve večerních hodinách dva mladí lidé. Po nárazu osobního auta do vzrostlého stromu zemřel devatenáctiletý mladík a teprve patnáctiletá dívka. ZprávyExtra.cz o tragické dopravní nehodě za obcí Tučapy informoval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Pravděpodobně vysoká rychlost a nezkušenost mladého řidiče ukončila brzy životy dvou mladých lidí v neděli večer, kolem 19:20 hodiny, za obcí Tučapy na Táborsku.

„19 letý řidič osobního vozidla tovární značky Mazda 6, jedoucího po silnici II/135 mezi obcemi Tučapy – Hlavňov, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. Cca 250 metrů za obcí z dosud nezjištěných vjel řidič s vozidlem do protisměru, kde čelně narazil do vzrostlého stromu,“ popsal tragickou nehodu policejní mluvčí Bajcura.

Ani okamžitý zásah zdravotníků nezachránil život 19 letého mladíka a 15 leté dívky, kteří podlehli těžkým zraněním neslučitelných se životem.

Silnice byla zcela uzavřena a na místě dopravní policisté společně s kriminalisty případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Na jihočeských silnicích od počátku roku vyhaslo již podle policejních statistik 13 lidských životů.

Komentáře