Záchranná akce zraněné cyklistky na Třinecku. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Třinecko – Záchranáři zasahovali v úterý 12. června dopoledne, u vážného zranění cyklistky na Frýdecko-Místecku. Do obce Hrádek vyjela před devátou hodinou zdravotnická posádka rychlé lékařské pomoci z Třince a následně musel na pomoc vzlétnout i ostravský vrtulník Letecké záchranné služby. Informoval o tom tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Jednačtyřicetiletá cyklistka byla po pádu z jízdního kola krátce v bezvědomí, zasahující lékaři vyslovili podezření na poranění mozku a vnitřní zranění v oblasti břicha,“ sdělil mluvčí krajské záchranky Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Muž a dvě děti se vážně zranili při nehodě automobilu na Frýdecko-Místecku
Hasiči, zdravotničtí záchranáři a policisté zasahovali v sobotu 9. června odpoledne, u vážné dopravní nehodě automobilu u Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku. 

Ženě byla poskytnuta kompletní přednemocniční neodkladná péče a k zajištění šetrného transportu do zdravotnického zařízení pro ní přilétl vrtulník Letecké záchranné služby,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že jeho osádka pak pacientku předala do další péče v ostravské Fakultní nemocnici.

jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE