Nehoda sanitky ZZS, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #ZpravyExtra.cz

Ústí nad Labem / Všebořicích – Podhoří – K vážné dopravní nehodě sanitky ústecké krajské záchranné služby s protijedoucí dodávkou došlo v pátek 15. února, před půl jedenáctou ve Všebořicích – Podhoří. Nehoda si vyžádala zranění celkem čtyř osob, včetně pacienta, kterého záchranáři převáželi.

Na místě nehody musely zasahovat všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Ústečtí hasiči vyjížděli k nahlášené nehodě pár minut po desáté hodině. Nehoda se bohužel neobešla bez zranění. „Zraněn byl pacient, kterého převážela sanitka, dále záchranářka, řidič dodávky a jeho spolujezdec. Řidiče dodávky hasiči z havarovaného vozu vyprostili. Zraněné vzala do péče Zdravotnická záchranná služba,“ uvedl k události mluvčí hasičů Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Silnice v ulici Havířská je aktuálně uzavřena pro veškerou dopravu. „Policisté odklánějí dopravu po objízdných trasách,“ doplnil policejní mluvčí Daniel Vítek. 

ČTĚTE TAKÉ

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

Zda sanitka záchranářů jela se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením není naší redakci známo, ani skutečnost, zda se jednalo o akutní či plánovaný transport pacienta zdravotnickou posádkou krajské záchranné služby.

jb, (-red.)


BEZ KOMENTÁŘE