Na Nymbursku se převrátil kamion s mlékem Foto: Policie ČR

NYMBURSKO / Ve středu 9. prosince v nočních hodinách se na dálnici D11 na Nymbursku převrátil kamion převážející mléko. Řidič kamionu se při nehodě zranil, doprava na dálnici D11 musela být z důvodu vyprošťovacích prací odkloněna po objízdných trasách. O nehodě informoval server ZprávyExtra.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

K nehodě kamionu došlo před půl jedenáctou na 37. kilometru dálnice D11 ve směru jízdy na Prahu.

Kamion podle stop na místě nejdříve sjel na pravou travnatou část silnice. Poté řidič řízení vlevo a najel do středových svodidel, u kterých se kamion převrátil na levý bok a cisternový přívěs na pravý.

Řidič dokázal z kabiny kamionu vylézt dveřmi spolujezdce. Byl potlučený a pořezaný, ale jeho zranění přivolaní záchranáři označili za lehké. Byl následně transportován do nemocnice.

Z cisterny vyteklo deset tisíc litrů mléka, cisterna na přívěsu zůstala neporušená. Hasiči místo nehody uklidili a vyžádali si pomoc velkého jeřábu. Ten měl kamion s cisternou postavit na kola, aniž by se muselo čekat na přečerpání zbylého mléka do náhradního vozidla.

„Před 23. hodinou byli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové požádáni o pomoc s vyproštěním havarované cisterny na dálnici D11. Na 37. km dálnice ve směru na Prahu na území Středočeského kraje pomáhali královéhradečtí hasiči s vyprošťovacím automobilem ustavit převrácený návěs cisterny s mlékem zpět na kola. Jednotka hasičů z Hradce Králové odjížděla z místa události dnes 10. prosince 2015 po čtvrté hodině ráno,“ sdělila pro server ZprávyExtra.cz mluvčí hasičů Královehradeckého kraje Martina Žahourková.

Okolnosti a příčiny nehody vyšetřují dopravní policisté.

Dálnice D11 musela být celou noc zcela uzavřena. Odklízecí práce trvaly do šesti hodin ráno.

Komentáře