Nehoda čtyř kamionů na dálnici D5 u Rudné. Foto: HZS Středočeského kraje

Rudná / D5 – Střet čtyř nákladních vozidel na 6. kilometru dálnice D5, ve směru z Prahy do Plzně byl středočeským hasičům nahlášen v pondělí 5. listopadu půl hodiny před polednem. Na místě nehody zasahovaly všechny záchranné sližky Integrovaného záchranného systému. O nehodě informoval Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Beroun, dobrovolní hasiči z obce Rudná a současně byla vyžádána mezikrajská spolupráce u profesionálních hasičů z hlavního města Prahy.

Velitel zásahu po příjezdu na místo zjistil náraz kamionu přepravujícího osobní automobily do druhého, který vezl nábytek. Zároveň byly poškozeny další dva kamiony převážející spreje a osobní auta. Při nehodě byli zraněni tři lidé, které si převzali do péče zdravotničtí záchranáři,“ upřesnil Jaroslav Gabriel.

Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zlikvidovali únik provozních kapalin. Po hodinovém zásahu bylo místo předáno Policii ČR a jednotky se vrátily na své základny.

NEHODA ČTYŘ KAMIONŮ ZASTAVILA PROVOZ NA PLZEŇSKÉ DÁLNICI U RUDNÉStřet čtyř nákladních vozidel na 6. kilometru dálnice…

Zveřejnil(a) HZS Středočeského kraje dne Pondělí 5. listopad 2018

Před odtažením havarovaných vozidel bylo nutné jejich náklad přeložit, což se protáhlo do odpoledních hodin. Nehoda tak způsobila velké dopravní komplikace, neboť odklon mezi křižovatkami Rudná a Loděnice vedl po staré silnici, která kapacitně nevyhovuje silnému provozu na plzeňské dálnici,“ doplnil k nehodě Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

ČTĚTE TAKÉ

sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE