Sdílejte
(Ilustrační snímek) Zdroj: archiv

DOBŘÍŠ – DÁLNICE D4 / Zablokovanou dálnicí D4, lehkým zraněním a poničenými svodidly skončila v sobotu 9. dubna v ranních hodinách dopravní nehoda nákladního vozidla na 24. kilometru dálnice D4. Řidič náklaďáku tam podle informací ZprávyExtra.cz strhnul řízení, narazil do svodidel a převrátil automobil do protisměru.

Policie pracuje se dvěma variantami nehody. Buďto se řidič jedoucí směrem na Prahu zalekl lesní zvěře, nebo se v místě, kde jsou pruhy odděleny dopravním značením, lekl, že je ve špatném pruhu, chtěl se rychle přeřadit a u exitu 24 havaroval.

Nákladní vozidlo zdemolovalo středová svodidla dálnice a převrátilo se do protisměru. Řidič se při nehodě zranil, naštěstí ale jen lehce. Záchranná služba jej přesto převezla do nemocnice. Policisté vyloučili, že by za dopravní nehodou stál mikrospánek nebo alkohol.

Nákladní vozidlo se převrátilo u Dobříše na bok Mapa: Policie ČR/Google Maps
Nákladní vozidlo se převrátilo u Dobříše na bok Mapa: Policie ČR/Google Maps

Provoz na dálnici D4 tak musel být omezen. Nákladní vozidlo blokovalo jízdní pruhy ve směru na Příbram. Jedním pruhem ovšem byla dálnice D4 průjezdná. Policisté ale kolem 8. hodiny avizovali, že v průběhu sobotního dopoledne budou muset směr z Prahy zcela uzavřít, až budou havarované vozidlo, které vezlo mražená kuřata, vyprošťovat.

Komentáře