ČESKOKRUMLOVSKO / Neuvěřitelný případ na Českokrumlovsku zaznamenala rozsáhlá kontrola Celníků na soukromé farmě v osadě Křenov u Kájova. Doslova jako otrokyně dřela v osadě Křenov u Kájova teprve třináctiletá dívenka pocházející z Rumunska.

Podnikatel, který farmu vlastní nelegálně zaměstnávala uprchlíky z Rumunska mezi kterými bylo několik dívek i dospělých. Nejmladší dívce, která na farmě pracovala bylo teprve 13 let! Jak zjistila krajská redakce ZprávyExtra.cz od důvěryhodného zdroje, majitel farmy s rumunskými uprchlíky jednal doslova jako s otroky! „Chování bylo nedůstojné a mnohdy hodně ponižující,“ sdělila redakci jedna z bývalých zaměstnankyň zmiňované farmy.

Podnik, který si vzali do péče pracovníci Celní správy a příslušné úřady byl zaměřen na chov hovězího dobytka.

„Pracující dítě jsme tu ještě neměli. Vzhledem k věku dívky byli na místo přivoláni zástupci oddělení sociálně právní ochrany dětí z městského úřadu v Českém Krumlově,“ uvedl mluvčí jihočeského Celního úřadu Emanuel Brejcha.

O nezletilou 13-ti letou Rumunskou otrokyni se nyní bude muset postarat Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, který sídlí v Brně.

Komentáře