ÚSTÍ NAD LABEM/ Elektrosoučástky vyhozené v kontejnerech na elektroodpad lákají čím dál více pobudy v Ústí nad Labem. Zatímco v minulosti se ústečtí strážníci s vybíráním těchto popelnic setkávali zřídka, od začátku března již řešili dva muže lezoucí do nitra nádoby. “Nyní se tomuto problému budeme věnovat intenzivněji,” uvedl Jan Novotný z Městské policie Ústí nad Labem.

Oba případy dělí šest dní, pobertové si nezávisle na sobě vybrali kontejner ve stejné ulici. Nejprve do Štefánikovy ulice zavítal sedmadvacetiletý muž. Na nádobě ležel a snažil se dostat ven elektrosoučástky. Strážníkům tvrdil, že se pokouší najít součástky na opravu svého DVD přehrávače. Hlídka však zjistila, že muž prohledával i okolní popelnice a nadělal přitom značný nepořádek. Musel si po sobě vše uklidit a z místa byl vykázán.

Na stejné místo se o pár dní později vydal i třiadvacetiletý muž. Ten vlezl do kontejneru celý a strážníky na sebe upozornil rachotem, který uvnitř dělal. “Rozebíral tam měděné prvky z různých elektrospotřebičů a elektronických zařízení. Hlídka muže vyzvala aby zanechal svého protiprávního jednání a ihned opustil kontejner,” popsal Novotný. Také tento muž byl z místa vykázán.

elektroodpad
Pobertové v Ústí lezou stále častěji do popelnic

 

Lezení do nádob na elektroodpad může být přitom velmi nebezpečné, prolézt víkem ven je totiž značně problematické. Mostečané mají v živé paměti devatenáctiletého muže, který se také vydal pro elektrosoučástky, ven už se ale nedostal. Nakonec musel prosit kolemjdoucí, aby mu pomohli. Nakonec ho z popelnice vysvobodili pracovníci firmy, která kontejnery provozovala.

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ