Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Události112.cz / J.B. (2015)

Žďár nad Sázavou – V sobotu 2. prosince, okolo čtvrté hodiny odpoledne, došlo na silnici I/37, ve Žďáře nad Sázavou k dopravní nehodě osobních automobilů Opel a Hyundai. Za nehodou stál alkohol za volantem u jednoho z řidičů. Informoval o tom policejní mluvčí David Linhart.

K nehodě došlo tak, že šestačtyřicetiletý řidič jel s vozidlem Opel po ulici Dolní a přijížděl ke světelné křižovatce spojující ulice Neumannova, Havlíčkovo náměstí a Žižkova, kde chtěl dále pokračovat na ulici Havlíčkovo náměstí. Řidič ale na světelné křižovatce přehlédl před ním stojící vozidlo Hyundai, které zde stálo z toho důvodu, že na světelné tříbarevné soustavě svítil signál s červeným světlem. Poté došlo ke střetu zadní části vozidla Hyundai s přední částí vozidla Opel.


KRIMI Z VYSOČINY: Muži se do vězení nechtělo, hledaného zadrželi Jihlavští policisté


Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Opel, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice v Novém Městě na Moravě.

Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče osobního automobilu Opel policisté následně provedli dechovou zkoušku, která vykazovala hodnotu 2,38 promile. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na havarovaných vozidlech v předběžné výši 50 tisíc korun. „V tomto případě se šestačtyřicetiletý řidič dopustil přestupku v dopravě a zároveň přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnil k nehodě mluvčí policie.

-sim

Komentáře