Výjezdové vozidlo ZZS Olomouckého kraje (Ilustrační snímek) Foto: Michal Slánský, ZZS OK

DÁLNICE D11 – LIBIŠANY / Na dálnici D11 na sjezdu u Libišan před Hradcem Králové se v pondělí 4. dubna v ranních hodinách střetly dvě dodávky. Na místě zasahoval kompletní Integrovaný záchranný systém (IZS). Při nehodě utrpěli čtyři lidé zranění, jeden z řidičů zemřel. Na místě zasahoval vrtulník záchranářů.

„Při nehodě se zranilo pět lidí, dálnice byla ve směru z Prahy na Hradec Králové v místě vážné nehody uzavřená,“ uvedla mluvčí královéhradecké policie.

Server ZprávyExtra.cz zjistil, že jeden z řidičů zraněním podlehl. „Nevážnější zranění utrpěl přibližně padesátiletý řidič jednoho z aut. Od počátku byl v bezvědomí a ihned po vyproštění musel být zasahujícími zdravotníky resuscitován. Po obnovení spontánní srdeční činnosti byl zraněný muž v kritickém stavu letecky transportován do traumacentra v královéhradecké Fakultní nemocnici. Krátce po předání však došlo k opětovné zástavě oběhu a muž svým vážným zraněním podlehl,“ uvedl pro ZprávyExtra.cz mluvčí záchranářů Královehradeckého kraje Ivo Novák.

Místo nehody dvou dodávek na dálnici D11 Zdroj: Google Maps/Policie ČR
Místo nehody dvou dodávek na dálnici D11 Zdroj: Google Maps/Policie ČR

Dálnice D11 byla uzavřena na 83,5 až 86,5 kilometru v obou směrech. Směr na Hradec Králové byl odkláněn na 83,5 kilometru na dálnici R35 směr kruhový objezd Opatovice nad Labem. Ve směru od Hradce Králové byl provoz odkláněn u Plačic směrem na Březhrad, Pardubice.

Policisté příčinu a okolnosti vážné nehody na dálnici D11 vyšetřují.

Komentáře