VESTEC – Strážníkům Obecní policie Vestec ujíždělo v pátek večer osobní vozidlo. Na okraji Prahy ujíždějící pirát silnic vytlačil strážníky ze silnice a sám ošklivě havaroval. Skončil mimo komunikaci na střeše!

K policejní honičce došlo v pátek, krátce před 23. hodinou. Vestečtí strážníci chtěli zastavit a zkontrolovat řidiče osobního vozu, ten ale začal vysokou rychlostí okamžitě ujíždět směrem na Prahu.

Podle informací redakce ZprávyExtra.cz osobní vůz ujížděl vysokou rychlostí až do pražské části Písnice, kde doslova vytlačil ze silnice služební vůz strážníků. Sám řidič osobního vozu prorazil zábradlí, svodidla a s vozem skončil na střeše mimo komunikaci. Strážníci skončili se služebním vozem Škoda Superb v křoví„.

Na místo se ihned sjelo několik policejních hlídek, posádky záchranné služby i profesionální hasiči.

V osobním voze byl podle informací policejniho deníku zraněný muž, kterého si do své péče převzali záchranáři. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Jednalo se o hodnotu vyšší, než 1,6 promile. Tento muž policistům tvrdil, že si automobil pouze stopnul, že ho neřídil. Řídil prý cizí muž, který z místa nehody utekl.

Opilý muž byl převezen do nemocnice, stejně tak byl transportován do nemocnice jeden ze strážníků, který utrpěl lehčí poranění.

Psovodi společně s hasiči a policisty zahájili pátrání v okolí. Nikoho však nenalezli…

Vzhledem k tomu, že ujíždějící řidič způsobil hned několik trestných čuinů operační důstojník Policie ČR na místo vyslal službukonající výjezdovou skupinu kriminalistů, kteří se na místě začali celou událostí zabývat. Po dobu probíhajících záchranných parcí a vyšetřování byla komunikace v místě nehody zcela uzavřena.

Autor: (jb) redakce
Foto: Policejnidenik.cz

Komentáře