ZBÝŠOV / Policie již dopadla mladou dívku, která minulý týden s pistolí v ruce přepadla pobočku České spořitelny ve Zbýšově na Brněnsku. Dvaadvacetiletá dívka z Rosicka nevydržela tlak svého svědomí a sama se policistům přihlásila.

Mizernou finanční situaci si vylepšila jen na několik dní dvaadvacetiletá žena z Rosicka, vymyslela plán jak rychle se dostat k penězům.

Koupila si plynovou pistoli a minulý týden ve středu 22. dubna vyrazila po polední přestávce do pobočky České spořitelny ve Zbýšově. „Tam pak se zbraní v ruce získala na přepážce skoro sto tisíc korun. Jenže první chybičku už udělala před loupežným přepadením. Z plánovaného zamaskování obličeje zbyly jen sluneční brýle. Pak už se chovala zase skoro profesionálně,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Mladá dívka se zbavila pistole, tak i oblečení, které měla na sobě při přepadení. „Jenže pytel s oblečením policisté po dvou dnech našli odhozený ve Zbýšově nedaleko banky. Po zveřejnění záběrů z přepadení banky získali také řadu informací, které je navedly přímo k pachatelce. Ta ale nevydržela tlak svého svědomí a sama se policistům přihlásila,“ dodal Malášek.

VIDEO: Přepadení České spořitelny ve Zbýšově

Z uloupených peněz stačila dívka asi třetinu utratit. Nakoupila oblečení, notebook a další věci. Nyní je stíhána za loupež.

Komentáře