PRAHA / Dvaašedesátiletý doktor, urolog z pražského Hloubětína už stojí u obvodního soudu kvůli tomu, že měl znásilnit dvě ze svých pacientek. Nyní to ale vypadá, že zneužitých žen bylo ještě víc. Díky medializaci případu urologa na jednom z internetových portálů se kriminalistům ozvaly další dvě pacientky.

V rámci vyšetření urolog pacientkám sdělil, že je třeba vydezinfikovat jejich intimní partie,“ popisuje pražská policejní mluvčí Iveta Martínková jednání lékaře.

Jenže urolog si dezinfekci poněkud přizpůsobil svým zvrhlým choutkám. Čistící roztok nebo mast si totiž často nanášel na holé prsty a „očista“ se většinou protáhla na několik minut, během nichž lékař strkal pacientkám prsty až dovnitř do pochvy.

„Přitom bylo patrné, že se snažil u pacientek a především u sebe vyvolat sexuální vzrušení. Poté si tyto ženy několikrát pozval na kontrolu a tento svůj „léčebný“ postup opakoval,“ doplnila policejní mluvčí.

V lékařův neprospěch mluví i to, že dvě ze čtyř pacientek, které se policii dosud přihlásily, vypověděly, že když jim bylo urologovo šátrání nepříjemné a chtěly slézt z gynekologického křesla, muž jim to znemožnil.

„Ženy tak byly nuceny strpět ponížení až do samotného konce. Jednu z nich navíc po tomto zákroku objal a políbil na tvář, a to právě ve chvíli, kdy před ním stála pouze v tričku,“ uvedla mluvčí Martínková. Podle ní se pacientky přihlásily na policii až s časovým odstupem, protože to bylo jejich první vyšetření u urologa a nebyly si jisté, zda jsou podobné praktiky normální či ne.

Lékaři nicméně za jeho „praxi“ hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Komentáře