Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv web Události112.cz / J.B.

MS kraj – Záchranáři z Moravskoslezské krajské záchranky zasahovali o uplynulém víkendu u řady dopravních nehod s účastí motocyklistů. V sobotu 21. dubna mezi nimi byla i jedna smrtelná na Bruntálsku a v neděli 22. dubna pak další s úmrtím na Opavsku. Během neděle museli záchranáři vyjíždět celkem ke čtyřem nehodám motocyklistů v Moravskoslezském kraji.

Informoval o tom dnes krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že první se odehrála před polednem v Ostravě, kde havaroval čtyřiatřicetiletý muž a utrpěl středně těžké poranění zad.

Jen o pár minut později vyjížděl tým rychlé zdravotnické pomoci do Domoradovic na Opavsku, kde byla při nehodě motocyklu lehce zraněna patnáctiletá spolujezdkyně,“ upřesnil.

Před půl třetí následoval střet motocyklu s automobilem v Hodslavicích na Novojičínsku, k němuž na pomoc spěchal vrtulník letecké záchranky a pozemní posádka. Devětatřicetiletý muž byl zraněn v oblasti hrudníku, břicha a dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče musel být transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Před půl sedmou večer byla operátorům nahlášena nehoda automobilu a motocyklisty na silnici mezi Opavou a Vlaštovičkami, poblíž obce Vávrovice. Na místo vyjely opavské posádky záchranářů.

Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)


ČTĚTE TAKÉ: 168. děťátko v babyboxu, šesté letošní, sedmé pardubické!
Pardubický klučík vstoupil do nového života v 18:20 hodin,  jako zcela novorozený s chudou výbavičkou – byl zabalený do černého trička s nápisem „RUN TOUR.“ Doktor, ve službě Andrej Zahornadský mě potěšil, že klučík vypadá na pohled zdravě. Skóre kluci versus holky upravil na 95:73, v celorepublikovém měřítku.

Jednačtyřicetiletý motocyklista utrpěl při havárii poranění neslučitelná se životem, kterým bezprostředně poté podlehl. Přivolaní záchranáři již muži nemohli nijak pomoci a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt postiženého. Ošetřena byla jednačtyřicetiletá žena, která utrpěla lehké poranění hrudníku a dolní končetiny,“ doplnil k událostem mluvčí záchranné služby a upřesnil na závěr, že předána byla následně zdravotníkům chirurgické ambulance Slezské nemocnice v Opavě.

sim, (red.)

Komentáře