Sdílejte
Na Blanensku u Holštejna havaroval autobus s 22 cestujícími Foto: HZS Jihomoravského kraje

HOLŠTEJN / Ve středu 20. ledna ve večerních hodinách došlo k nehodě autobusu u Holštejna na Blanensku. Autobus tam sjel ze zasněžené silnice a převrácený zůstal ležet v poli. V autobuse cestovalo včetně řidiče na 22 lidí, šest lidí se při nehodě zranilo. O nehodě informoval mluvčí Jihomoravských hasičů Rostislav Zelený.

„V době nehody cestovalo v autobuse včetně řidiče 22 osob, přičemž převážná většina cestujících byli zahraniční vysokoškolští studenti z Prahy, kteří se v té chvíli vraceli z poznávacího zájezdu v Moravském krasu. Tři z nich se následkem nehody zranili lehce, další tři utrpěli zranění středně těžká,“ sdělil k nehodě Zelený.

Po příjezdu první jednotky hasičů na místo byli již všichni cestující mimo havarované vozidlo, a tak do příjezdu prvního vozu záchranné služby hasiči poskytovali zraněným osobám první pomoc a ostatním cestujícím se snažili v nepříznivém počasí zajistit maximální tepelný komfort.

„Na místo povolán evakuační autobus ze stanice Lidická v Brně, v němž cestující nalezli přechodné útočiště. Spolu s autobusem vyjel z Brna i vyprošťovací automobil, s jehož pomocí se po došetření nehody snažili zasahující hasiči havarovaný autobus dostat zpět na komunikaci,“ doplnil Zelený.

Všechny zraněné osoby převezla zdravotnická záchranná služba k dalšímu ošetření, ostatní cestující přepravil evakuační autobus na ústřední autobusové nádraží v Brně, kde si dále přestoupili na přistavený náhradní spoj do Prahy.

Příčinou nehody se zabývají policisté.

Komentáře