Sdílejte
Tragická nehoda cisterny a dvou osobních vozidel Foto: HZS Zlínského kraje

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM / V pondělí 18. ledna v odpoledních hodinách došlo u Bystřice pod Hostýnem ve směru na Holešov k tragické dopravní nehodě. Při nehodě dvou osobních vozidel a cisterny převážející naftu a benzín zemřel jeden z řidičů. O tragické nehodě na Kroměřížsku informoval mluvčí hasičů Zlínského kraje Roman Žemlička

„Oznámení o dopravní nehodě přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně v 16:39 hodin. V hlášení bylo sděleno, že došlo k srážce dvou osobních vozidel a jednoho kamionu u Bystřice pod Hostýnem, směrem na město Holešov. Oznamovatel dále upozornil, že v osobních autech jsou zaklíněny dvě osoby,“ sdělil Žemlička.

Hasiči po příjezdu zjistili, že na místě nehody stojí mimo komunikaci osobní vozy Ford Ka a Škoda Roomster, a tahač MAN s cisternou. V cisterně bylo podle informací hasičů převáženo dohromady 34 tisíc litrů benzínu a nafty. „Cisterna nebyla nehodou poškozena,“ doplnil Roman Žemlička.

Řidič vozu Ford nejevil známky života. Zraněného řidiče vozu Škoda vyprostili hasiči z auta přes sedadlo spolujezdce a poskytli mu předlékařskou pomoc. Zraněného řidiče si převzali záchranáři, kteří ho odvezli k dalšími vyšetření do nemocnice. Řidič z tahače nebyl zraněn.

Tělo řidiče z vozu Ford vyprostili hasiči za pomoci hydraulické vyprošťovací techniky.

Hasiči asistovali při přečerpávání převážených hořlavých kapalin z havarované cisterny do náhradního vozu. Přečerpávání byla přítomna Celní správa České republiky.

Část silnice číslo 438 mezi Bystřicí pod Hostýnem a obcí Bílavsko byla po dobu šetření tragické nehody a při přečerpávání hořlavých kapalin uzavřena.

Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Komentáře