Střet osobního automobilu se stromem na silnici mezi obcemi Chabičov a Velká Polom. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Posádky krajské záchranné služby spolu s hasiči a policisty musely zasahovat u těžké dopravní nehody na Opavsku, při které řidič s osobním vozidle Škoda Fabia narazil v plné rychlosti do stromu. Při nehodě utrpěl vážné zranění, se kterým ho museli letečtí záchranáři urgentně transportovat do nemocnice.

O nehodě dnes informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že posádky krajské záchranné služby zasahovaly ve středu 6. února ráno, u vážné dopravní nehody na Opavsku. Střet osobního automobilu se stromem na silnici mezi obcemi Chabičov a Velká Polom, byl operátorům záchranné služby nahlášen po sedmé hodině. K místu ihned zamířil hlučínský tým rendez-vous, posádka RZP z Dolního Benešova a také ostravští letečtí záchranáři.  

Třiatřicetiletý muž, který ve vozidle cestoval, v něm zůstal po nárazu zaklíněn. Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života,“ uvedl Humpl.

ČTĚTE TAKÉ

Záchranáři jej ještě v automobilu zajistili krčním límcem a zavedením žilního vstupu. Poté začali postiženého vyprošťovat hasiči.

Prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy a mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění. Pacient byl za pomocí páteřní desky uložen do vakuové matrace, zajištěn pánevním pásem a záchranáři zahájili podávání léků. Nutná byla intubace dýchacích cest a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby a upřesnil, že zraněný šofér byl následně šetrně letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej posádka vrtulníku předala do péče týmu urgentního příjmu.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

Komentáře