Zdravotnická záchranná služba (Ilustrační foto) Autor: archiv JB - #ZprávyExtra.cz

BEROUN / V noci z pondělí na úterý 20. října došlo na dálnici D5 u Berouna k tragické dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do SOS stojanu a poté zůstalo převrácené na střeše. Řidič osobního vozidla na místě zemřel, další dvě osoby jsou zraněné. O dopravní nehodě informovala mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

„Ve 2:52 přijal dispečink tísňové linky 155 hlášení o nehodě osobního auta na dálnici D5, po které vozidlo zůstalo přetočené na střeše,“ sdělila Effenbergerová.

Na místo dopravní nehody byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a dva vrtulníky letecké záchranné služby.

V havarovaném vozidle se nacházely tři osoby. „Žena utrpěla středně těžká poranění, zlomeninu horní končetiny a zhmoždění žeber. Záchranáři ji ošetřili a zafixovali proti pohybu,“ uvedla Effenbergerová. Poté byla vrtulníkem transportována do střešovické nemocnice.

U dítěte, které se nacházelo v bezvědomí a nedýchalo, zahájili záchranáři okamžitě resuscitaci. „Ta byla zhruba po 15 minutách úspěšná a záchranářům se podařilo obnovit jeho životní funkce,“ uvedla mluvčí záchranářů. Vrtulník pak dítě transportoval do Fakultní nemocnice v Motole.

Řidič osobního vozidla bohužel utrpěl vážná mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl.

Komentáře