LÁNOV / V neděli 15. března, ráno krátce po půl šesté došlo na silnici č. 14 u letiště v Lánově ve směru na Vrchlabí k tragické dopravní nehodě. Pětatřicetiletá řidička srazila chodce, který na místě zemřel. Úsek silnice č. 14 u letiště v Lánově u Vrchlabí byl na tři hodiny zcela uzavřen.

„Pětatřicetiletá řidička jedoucí mim obec nestačila zabrzdit, když podle svých slov na poslední chvíli v levotočivé zatáčce zahlédla na silnici postavu. Bohužel již nestihla vozidlo zastavit a téměř okamžitě prý ucítila náraz. Je nutno zmínit, že pětatřicetiletý chodec měl na sobě černou bundou, černé kalhoty a černé boty. Nebyl označen žádným reflexním prvkem. Lékaři na místě prováděli jeho resuscitaci, která ale byla bohužel neúspěšná“ sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Alkohol byl dechovou zkouškou u řidičky osobního vozidla vyloučen.

Z důvody vyšetřování nehody byla komunikace V lánově v daném úseku na tři hodiny zcela uzavřena. Trutnovští policisté tragickou dopravní nehodu v Lánově intenzivně vyšetřují.

Vrchlabi-Lanov3
Řidička u Vrchlabí srazila chodce, ten na místě zemřel Zdroj: Policie ČR

 

„Podle výpovědi řidičky je zřejmé, že těsně před nehodou, tedy krátce po 5:30, projíždělo ve směru od Vrchlabí zatím nezjištěné osobní auto, jehož řidič by mohl policistům poskytnout důležité svědectví, zejména k chování chodce na vozovce, vyzvala svědky mluvčí Ježková.

„Tohoto řidiče nebo řidičku tedy prosíme, aby se přihlásil(a) na kterékoliv policejní služebně, dopravním policistům v Trutnově, nebo na linku 158, dodala Ježková.

Komentáře