BRNO / Strážníci během pálení čarodějnic zasahovali u rvaček a silně opilých lidí. Původně poklidné již tradiční pálení čarodějnic poslední dubnový den se na několika místech v brněnské metropoli změnilo spíše na agresivní, opilecké párty, které byly plné agrese a výtržností. S poklidnými oslavami to nemělo nic společného.

O událostech spojených se zásahy strážníků brněnské městské policie poslední dubnový den letošního roku informoval ZprávyExtra.cz tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Řadu oznámení o rušení nočního klidu a potyčkách mezi slavícími lidmi přijali v noci na dnešek strážníci v souvislosti s pálením čarodějnic.

Například v bohunické Ukrajinské ulici se podle telefonátu na tísňové lince 156 popralo hned několik účastníků akce.

„Když ve čtvrt na dvě ráno hlídka dorazila na místo, sedmatřicetiletý pořadatel měl v sevření nezvladatelného pětadvacetiletého mladíka, jehož se marně snažil zklidnit. S tím mu pomohli až strážníci. Proti agresivnímu muži, který se neustále pokoušel o výpady a nereagoval ani na opakované zákonné výzvy, použili donucovací prostředky a museli ho i spoutat. Potom se dozvěděli, že dotyčný, nejspíš i vinou vypitého alkoholu, napadal ostatní účastníky akce a ohrožoval je. Strážníci muže předali přivolaným státním policistům,“ sdělil Ghanem.

„Venkovní taneční zábava se konala i v Maloměřicích, kde několik hostů údajně napadl cizí muž. O asistenci požádali strážníky přes dispečink záchranáři, kteří v Obřanské ulici ošetřovali třiadvacetiletého muže a jeho o tři roky mladší přítelkyni, jež prý útočník poranil. Ani jeden z nich si ale nemohl vzpomenout, jak domnělý agresor vypadal. Strážníci to zjistili až s pomocí několika svědků, kteří podle svých slov mimo jiné viděli, jak opilý muž dvacetiletou dívku udeřil, a ta zůstala po pádu ležet na zemi. Strážníci padesátiletého podezřelého vyhledali, a protože neměl doklady, přivolali k ověření totožnosti státní policii,“ doplnil Jakub Ghanem.

Zasahující strážníci městské policie dle informací redakce ZprávyExtra.cz museli během poslední dubnové noci opakovaně spolupracovat se Zdravotnickou záchrannou službou. Zdravotníkům hlídky strážníků pomáhaly při převozech zraněných a především agresivních lidí na vyšetření do nemocnice.

Několika událostmi, které se odehráli při tradičním pálení čarodějnic se bude dále zabývat přestupková komise města Brna pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Komentáře