Městský soud v Praze (Ilustrační snímek) Zdroj: archiv

PRAHA / Soudce správního úseku Městského soudu v Praze drze okradl cestujícího o pěženku v pražské MHD. Soudce, který rozhodoval o vině zlodějů a ukládal tresty sám v polovině února 2015 kradl. Při krádeži peněženky byl odhalen přímo obětí, které ukradl peněženku. Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Soudci jsou takřka nedotknutelní a neodvolatelní ze svého postu. Ale i přesto může soudce jedinec o svou pozici přijít a ještě k tomu s pořádnou ostudou. Jako soudce z Prahy z Městského soudu, který v únoru letošního roku okrádal cestující v pražském autobuse MHD.

Soudce správního úseku Městského soudu v Praze už ve čtvrtek 19. března rezignoval na svou funkci a je nyní výpovědní lhůtě, psalo páteční Právo, které na případ soudce, který kradl upozornilo.

„Obdržel jsem od policie písemně informaci, že proti tomuto soudci zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a také neoprávněného opatření platebního prostředku (držení platební karty),“ sdělil ve čtvrtek deníku Právo šéf pražských soudců Libor Vávra.

Podle deníku Právo, který na případ soudce zloděje upozornil, nachytal zloděje sám okradený. Končícímu soudci přinejhorším hrozí dvouletý pobyt ve vězení. Policie odmítá prozradit, co přesně soudce ukradl, podle Práva si při cestě hromadnou dopravou přivlastnil cizí peněženku.

Soudce při krádeži peněženky nachytal přímo sám okradený muž. Okradený muž zavolal pražské policisty, kteří v okamžiku zjištění, že podezřelým je soudce, případ předali policejnímu protikorupčnímu útvaru.

Případ šetří protikorupční policie, která se zabývá kriminalitou soudců a státních zástupců.

Komentáře