OPAVSKO – DOLNÍ BENEŠOV / Na Velikonoční pondělí 6. dubna, krátce před druhou hodinou ranní došlo k tragické dopravní nehodě v Dolním Benešově na Opavsku. Mladý řidič Škody Octavia nezvádl zatáčku u Dolního Benešova a přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s vozidlem taxi, ve kterém cestovalo pět náctiletých, řidič vozu taxi srážku nepřežil. Do nemocnice bylo převezeno pět lidí včetně mladého řidiče škodovky.

„Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z neděle na velikonoční pondělí u tragické dopravní nehody v Dolním Benešově na Opavsku na silnici 1/56. Při dopravní nehodě bohužel jeden člověk zahynul a dalších pět se zranilo,“ sdělil mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Holub.

Po příjezdu na místo dopravní nehody hasiči zjistili, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů, v nichž jsou tři zaklíněné osoby. Ihned zahájili práce vedoucí k vyproštění zaklíněných osob. Bohužel u jedné ze zaklíněných osob přítomná lékařka ZZS MSK konstatovala smrt.

„Osmadvacetiletý řidič z Bohumína jel zrovna z Kozmic na Dolní Benešov, když před obcí u rybníku nezvládl pravotočivou zatáčku a přejel do protisměru. Tam se čelně srazil s projíždějícím taxíkem, který řídil 54letý muž. V autě vezl pět mladých lidí z Opavska ve věku od 17 do 19 let,“ sdělil opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Taxikář dopravní nehodu nepřežil. Řidiče škodovky museli hasiči z havarovaného vozu vyprostit. „S vážnými zraněními řidiče vrtulník transportoval do ostravské fakultní nemocnice,“ upřesnil René Černohorský.

Záchranáři na místě dopravní nehody ošetřili šest osob. „Čtyřiapadesátiletý muž zůstal zaklíněn v jednom z havarovaných vozidel, po jeho vyproštění zasahující lékařka zjistila, že nejeví známky života. Utrpěl vícečetná poranění, kterým na místě podlehl,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Foto z místa tragické dopravní nehody v Dolním Benešově

Foto: HZS MSK

„Další, devatenáctiletý pacient, utrpěl těžké poranění dolní končetiny a po ošetření jej záchranáři přepravili na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách. Tři mladíci, všichni ve věku osmnácti a devatenácti let, utrpěli středně těžká poranění hlavy, končetin a břicha. Poté, co jim záchranáři zajistili poskytnutí potřebné péče, byli sanitními vozidly přepraveni do nemocnic v Ostravě a Opavě,“ dodal k dopravní nehodě Lukáš Humpl.

Komentáře