Těžký sníh lámal stromy v Libereckém kraji, hasiči zasahovali více než padesátkrát. Foto: HZS Libereckého kraje

Liberecko / Kraj – Odstraňování popadaných stromů – to je nejčastější pomoc, se kterou se lidé obracejí na hasiče (nejen) v Libereckém kraji. Informovala o tom dnes aktuálně Pavlína Bílková z HZS Libereckého kraje. Hasiči v Libereckém kraji zasahovali aktuálně již u více, jak padesáti zásahů. Vše v souvislosti s polomy stromů, sněhovou nadílkou a ledovkou na komunikacích v regionech.

Do horských oblastí dorazila teprve teď zima se spoustou mokrého sněhu, jehož tíhu stromy zkrátka nevydrží. V jednom kole jsou hlavně hasiči na Českolipsku,“ sdělila mluvčí libereckých hasičů a upřesnila, že ti jezdili ke stále se opakujícím situacím, kdy stromy buď ohrožovaly nad vozovkou řidiče, nebo už přímo přes cestu spadly.

Nejčastějším úsekem těchto události byly komunikace v okolí Nového Boru, Svoru a Cvikova. Problémy byly také kolem Liberce, Chrastavy a ve Světlé pod Ještědem.

Celkem vyjeli hasiči během pondělí a noci na úterý k odstranění překážek dvaapadesátkrát, z toho čtyřicetkrát na Českolipsku. Aktuální jsou i dopravní nehody, ke kterým hasiči vyjeli sedmkrát,“ doplnila mluvčí hasičů.

sim, (-red.)

Komentáře