Tragická nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu u Jesenice. Foto: HZS Středočeského kraje

Jesenice – Informaci o vážné dopravní nehodě na Pražském okruhu na úrovni Jesenice, ve směru od brněnské dálnice k letišti přijala tísňová linka 112 hasičů Středočeského kraje v úterý 17. dubna, v 8.38 hodin. Po částečně komplikovaném příjezdu vytvořenou dlouhou kolonou vozidel, přibližně na kilometru 0,5 narazila v pravém jízdním pruhu dodávka zezadu v plné rychlosti do kamionu a zůstala celou kabinou zaklíněná pod návěsem. Řidič dodávky nehodu nepřežil. Uvedl k dnešní tragické nehodě Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí hasičů Středočeského kraje.

Část jednotek zajišťovala místo nehody a zasypávala uniklé provozní kapaliny, ostatní hasiči instalovali kolem dodávky zástěnu a snažili se dostat do prostoru zdemolované kabiny, kde následně objevili řidiče, u kterého přítomný lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval exitus. Nikdo jiný, v dodávkovém vozidle necestoval, řidič kamionu vyvázl z kolize bez zranění.

Po zadokumentování dopravní nehody přivolanou kriminální policií byla dodávka navijákem vytažena. Pak hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili tělo řidiče, které předali pohřební službě,“ sdělil Ladislav Holomčík.

PSALI JSME: V Ostravě se střetlo nákladní vozidlo s osobním, nehoda měla tragické následky! Všechny záchranné složky museli zasahovat v pondělí 16. dubna, v dopoledních hodinách, na ulici Frýdecké v Ostravě, kde se střetlo osobní vozidlo s nákladním. Nehoda měla, dle sdělení záchranářů tragické následky. 

 

K odtažení obou havarovaných vozidel byla povolána specializovaná firma a místo události si převzala Policie ČR,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

sim, (red.)

 

BEZ KOMENTÁŘE