ČESKO / Červenec byl na našich silnicích vůbec nejtragičtějším měsícem letošního roku – při dopravních nehodách zemřelo 83 lidí a další desítky bojují v nemocnicích o život.

Smutnou statistiku dovršila v pátek 31. července večerní bouračka motorky u Přelouče na Pardubicku. Sedmačtyřicetiletý řidič na místě zemřel.

83 lidí se nevrátilo z českých silnic domů, desítky dalších bojují v nemocnicích o život. Tragickou bilanci završila dopravní nehoda v pátek ve večerních hodinách. Na Pardubicku bourali dva lidé na motorce.

„Po projetí levotočivé zatáčky vyjel motocykl mimo komunikaci vpravo a zůstal ležet v poli,“ popsala karambol pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policie žádá svědky o pomoc – mohli by totiž vypovědět, co se stalo. Řídil sedmačtyřicetiletý muž, jeho spolujezdkyně skončila v nemocnici s poraněnou páteří. Muž na místě podlehl svým zraněním.

Tato věta byla slyšet od policistů a hasičů letos nejčastěji právě v červenci. Nejtragičtějším dnem byl čtvrtek 23 července – zemřelo celkem deset lidí. Bylo to nejvíc za 24 hodin od srpna 2012.

Nepozornost řidičů, vysoká rychlost a alkohol – to jsou příčiny, kvůli kterým v policejních statistikách rostou čísla smrtelných nehod. Jedna taková se nemusela stát 19. července ve Svratouchu na Chrudimsku. Osmnáctiletý mladík po nárazu do sloupu elektrického vedení zabil svého kamaráda. Vraceli se z flámu.

Páteční nehoda taky nemusela skončit tragicky. Značka upozorňuje motoristy na čtyři zatáčky. Ta třetí byla pro motorkáře poslední a policie nevyloučila, že mohl jet vysokou rychlostí.

Komentáře