Dopravní nehoda (Ilustrační snímek) Zdroj: Policie ČR

BORŠOV / U Boršova na Českobudějovicku, na silnici číslo I/3 došlo v neděli ve večerních hodinách k tragické dopravní nehodě, při které zemřela mladá žena. O dopravní nehodě informoval v pondělí v dopoledních hodinách mluvčí policie Milan Bajcura.

„59. oběť zahynula včera v noci na silnici I/3 u Kamenného Újezdu. 43. týden bohužel na jihočeských silnicích skončil další tragickou dopravní nehodou. Tentokrát na Českobudějovicku, na silnici I/3,“ uvedl Bajcura.

Krátce před 23. hodinou jel řidič Peugeotu 207, ve směru od Kamenného Újezdu na České Budějovice, kdy se pravděpodobně u železničního nadjezdu plně nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval do ocelového svodidla a betonového pilíře mostu. Poté bylo vozidlo odraženo do protisměru. „Ve vozidle došlo k smrtelnému zranění spolucestující, ženy (25 let) sedící vpředu. Řidič se zranil lehce,“ uvedl Bajcura.

Po nárazu bylo vytržené ocelové svodidlo, do kterého vzápětí narazila řidička (20 let) osobního vozidla Alfa Romeo, která jela ve stejném směru. Ani ona či její spolucestující nebyl zraněn.

Na místě tragické nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy dopravní policisté následně případ věcně předali kriminalistům.

Komunikace byla zcela uzavřena do časných ranních hodin, policisté odkláněli dopravu přes Boršov nad Vltavou a Včelnou.

Od počátku roku zahynulo na jihočeských silnicích již 59. osob.

Komentáře