Vážná nehoda zablokovala provoz na strakonické dálnici D4 u Kytína. Foto: HZS Středočeského kraje

Praha – západ – K nehodě v prostoru exitu Kytín dálnice D4, v okrese Praha-západ vyjela v neděli 13. ledna v ranních hodinách technika profesionálních hasičů, záchranná služba i policisté k nahlášené dopravní nehodě několika vozidel. Nehoda si vyžádala zranění osob.

O nehodě dnes informovala Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje s tím, že po příjezdu hasičů velitel zásahu upřesnil, že jde o nehodu tří osobních vozidel, bez nutnosti vyproštění zaklíněných cestujících. Na místě se však nacházely dvě zraněné osoby a lékař zdravotnické záchranné služby pro vážně zraněnou ženu nechal povolat vrtulník. Velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska přivolal sypač a mobilní dopravní značení.

U nehody musel zasahovat i záchranářský vrtulník.

Hasiči pomohli s transportem pacientky na palubu vrtulníku, na havarovaných vozech provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Deset minut po osmé hodině byl zásah ukončen a po návratu posledního vozidla na základnu operační středisko událost uzavřelo,“ upřesnil Jaroslav Gabriel.

ČTĚTE TAKÉ

Po dobu zásahu hasičů a při následném vyšetřování nehody Policií ČR, byla strakonická dálnice ve směru od Prahy uzavřena,“ doplnil k ranní události Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE