Hasiči z Říčan a Jílového vyprošťovali řidiče nákladního vozu, v katastru obce Kamenice narazil do stromu. Foto: HZS Středočeského kraje
Hasiči z Říčan a Jílového vyprošťovali řidiče nákladního vozu, v katastru obce Kamenice narazil do stromu. Foto: HZS Středočeského kraje

Kamenice – Ve středu 9. ledna, krátce po 14. hodině došlo v katastru obce Kamenice k vážné dopravní nehodě nákladního vozidla se kterým řidič narazil v plné rychlosti do stromu. Přivolaní hasiči museli, ze zdemolované kabiny řidiče vyprostit, poté ho předali zdravotníkům.

O nehodě dnes informoval Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje s tím, že nákladní vozidlo při nehodě narazilo do stromu, zůstalo nakloněné, náklad převážené melasy se vysypal a uvnitř byl zaklíněný zraněný řidič. Na místo nehody vyjela společně s hasiči hlídka Policie ČR a posádka zdravotnické záchranné služby.


Hasiči z Říčan a Jílového vyprošťovali řidiče nákladního vozu, v katastru obce Kamenice narazil do stromu. Foto: HZS Středočeského kraje

S ohledem na intenzivní sněžení si strojníci (hasiči – řidiči) museli cestou k zásahu počínat mimořádně obezřetně. „Po příjezdu zraněný řidič s hasiči komunikoval. Nejprve bylo nezbytné nestabilní vůz zajistit,“ uvedl Gabriel.

Pak hasiči, pomocí dvou sad vyprošťovacího zařízení, řidiče za čtyři minuty ze zdemolované kabiny zachránili a předali záchranné službě.

„Velitel zásahu konzultoval nebezpečnost vysypaného nákladu s pracovnicí vodoprávního úřadu v Říčanech. Pro případ úniku provozních kapalin provedl preventivní opatření na přilehlé vodoteči. Nehoda neohrozila životní prostředí,“ upřesnil Gabriel.

Po půlhodinovém zásahu byla na místo vyžádána správa a údržba silnic pro ošetření komunikace a provoz byl obnoven jedním jízdním pruhem. Majitel automobilu zajistí úklid vysypaného nákladu a odtah vozidla,“ doplnil k nehodě Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

ČTĚTE TAKÉ

Za karambolem stála z největší pravděpodobností nepřízeň počasí a zledovatělá a zasněžená vozovka.

Okolnosti nehody nyní, vyšetřují dopravní policisté.

sim, kr,(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE