U Přáslavic, na přivaděči dálnice D35, vyteklo z havarované cisterny mléko. Foto: HZS Olomouckého kraje

Přáslavice / D35 –  V pátek 4. ledna došlo po páté hodině ranní k vážné dopravní nehodě kamionu, který převážel mléko na přivaděči na dálnici D 35 u obce Přáslavice (exit 281). Kamion skončil po karambolu převrácen na boku. Řidič utrpěl při nehodě zranění.

O nehodě informovala dnes redakci serveru #zpravyextra.cz krajská mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, kteří po příjezdu zjistili, že se jedná o nehodu cisterny s návěsem, která převážela mléko. Cisterna sjela do příkopu a převážené mléko z ní částečně uniklo.

Hasiči zajistili havarovanou cisternu proti vzniku požáru a zjišťovali, kolik mléka z cisterny a návěsu přesně uniklo. Podle dostupných informací by to mělo být asi 15 kubíků (polovina převáženého nákladu).

Při nehodě byl zraněn řidič, kterého zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice,“ upřesnila Hacsiková.

ČTĚTE TAKÉ

V současné chvíli (stav k 7:30 hodině) se obě jednotky hasičů vrátily zpět na své základny a čeká se na příjezd pracovníků životního prostředí a majitele firmy, kteří budou rozhodovat o dalším postupu,“ doplnila k nehodě mluvčí krajských hasičů.

Silnice (dálniční přivaděč) je, dle sdělení Policie ČR, ve směru Ostrava – Olomouc zcela uzavřen, v obráceném směru je průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření dopravní policie.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE