U Rodvínova auto srazilo chodce Foto: Policie ČR

RODVÍNOV / Mimo tragické dopravní nehody u Hluboké nad Vltavou došlo v pátek 1. dubna k další tragické nehodě tentokrát u Rodvínova na Jindřichohradecku. Tam osobní auto VW Bora srazilo v ranních hodinách chodce, ten na místě zahynul.

„Druhá nehoda byla řešena na silnici I/23 deset minut před šestou, kdy došlo ke střetu osobního vozidla tovární značky Volkswagen Bora s přecházejícím chodcem v katastru obce Rodvínov. Dle zjištěných skutečností, řidič osobního vozidla jedoucího z Jindřichova Hradce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a srazil chodce, který přecházel od obce Rodvínov k autobusové zastávce,“ uvedl k nehodě policejní mluvčí Milan Bajcura.

Po nárazu vjel řidič s vozidlem do protisměru, kde skončil vlevo mimo komunikaci. Příčiny této tragické nehody vyšetřují jindřichohradečtí dopravní policisté společně s kriminalisty oddělení obecné kriminality.

Provoz byl v místě řízen kyvadlově. Od počátku roku zahynulo na jihočeských silnicích 11 osob.

„Řidiči i jiní účastníci silničního provozu, dávejte na sebe pozor a nepodceňujte fyzikální a přírodní zákony,“ vyzval řidiče policejní mluvčí Bajcura.

Komentáře