Sdílejte
Střet osobního vlaku s autem na přejezdu u Rokytnice Zdroj: došlo e-mailem

ROKYTNICE / U Rokytnice v Orlických horách na železničním přejezdu došlo ve středu 13. ledna ke střetu osobního vlaku s autem. Spokujezdkyně na místě podlehla zraněním. Osobní vlak po střetu následně vykolejil. ZprávyExtra.cz o tragické nehodě u Rokytnice informoval mluvčí záchranářů Královehradeckého kraje Ivo Novák.

K tragické nehodě došlo kolem půl sedmé hodiny ranní na železničním přejezdu mezi obcemi Pěčín a Rokytnice v Orlických horách.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Následkem střetnutí osobní vlak vykolejil,“ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Na místo ihned vyjely dvě posádky Rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařkou Rendez-Vous ze základny v Rychnově nad Kněžnou a vrtulník LZS Hradec Králové. Na místě nehody nalezli záchranáři v havarovaném voze dva zaklíněné cestující,“ sdělil Ivo Novák.

V průběhu vyprošťování osob zdravotníci zjistili, že devětačtyřicetiletá spolujezdkyně při střetu utrpěla mnohočetná zranění neslučitelná se životem. „Zasahující lékařka proto musela konstatovat, že žena při střetu zemřela,“ uvedl Novák.

Jednapadesátiletý řidič byl po vyproštění a poskytnutí neodkladné přednemocniční péče umístěn na palubu vrtulníku. Z nárazu podle prvního vyšetření vyvázl s lehčími zraněními v oblasti hlavy a trupu a byl při vědomí. „Vzhledem k vysokoenergetickému  mechanizmu úrazu byl ale následně transportován do královéhradeckého traumacentra k vyloučení dalších, zejména vnitřních poranění,“ doplnil ke zranění muže Novák.

Ošetřit museli záchranáři také devětatřicetiletou vlakvedoucí a o deset let mladšího strojvedoucího. Oba při srážce utrpěli podle záchranářů lehká poranění trupu, a po základním ošetření na místě byli převezeni na chirurgickou ambulanci rychnovské nemocnice.

Web Českých drah informoval o tom, že železniční doprava mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách může být zastavena až do 13 hodin.

Příčiny nehody šetří policie ve spolupráci s Drážní inspekcí.

Komentáře