MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – SVITAVY / Hlídka policistů si o víkendu připadala jako ve scéně z filmu Rychle a zběsile. Ze tmy se na ně vyřítilo Audi a policisté jen těsně stačili uhnout se svým policejním vozem. Řidič Audi si při tomto manévru prorazil přední pneumatiku o chodník na který najel. Ani proražená pneumatika řidiče Audi nezastavila.

„Jakmile si povšiml vozu v policejních barvách, sešlápl plyn a snažil z místa zmizet. Měl v úmyslu vůz s majáky doslova setřást, což se ale nepovedlo. Snad protože měl plné ruce práce udržet vozidlo ve vysoké rychlosti na vozovce, po projetí zatáčky havaroval. Vylétl ze silnice a skončil na poli převrácený na boku,“ uvedla k události svitavská policejní mluvčí Anna Štegnerová.

„U řidiče jsme naměřili hodnoty do dvou promile, u spolujezdce nad dvě promile. Kromě toho si chtěl devětadvacetiletý řidič s jedním z policistů poměřovat síly. Chtěl se pustit do bitky, ale nakonec uposlechl výzvy policie a po použití donucovacích prostředků již spolupracoval,“ dodala mluvčí Anna Štegnerová.

Řidiče a spolujezdce policisté eskortovali na obvodní oddělení Policie ČR, odkud už zřejmě v opojení alkoholu šli mladíci domů po svých, protože Audi již bylo nepojízdné.

Noční nehoda a incident s policisty bude mít ještě dohru u městského úřadu, kde může řidič Audi ve správním řízení dostat za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci pokutu. Řidiči hrozí i pobyt za mřížemi, a to za trestný čin „ohrožení pod vlivem návykové látky“.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ