Osobní automobil ukončil v Rajnochovicích svoji jízdu mimo silniční komunikaci. Foto: HZS Zlínského kraje

Kroměřížsko – Na namrzlé a zledovatělé vozovce, v blízkosti SKI areálu Troják na Kroměřížsku řidič osobního vozidla nezvládl řízení, pravděpodobně dostal smyk a s vozidlem skončil převrácen na boku mimo komunikaci. U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

O karambolu informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička s tím, že oznámení o nehodě osobního automobilu u Rajnochovic na silnici II/437 v zatáčce pod SKI areálem Troják přijali hasiči v 7:54 hodin.

Hasiči museli během jízdy k nehodě přizpůsobit rychlost kvůli namrzlé vozovce. Po příjezdu zjistili, že v osobním automobilu, který stál mimo silniční komunikaci na boku opřený o strom, není žádná osádka. „Dodatečně zjistili, že řidič odešel nedaleké restaurace, kde byl následně vyšetřen zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči vyznačili místo nehody kužely a vyčkali příjezdu příslušníků dopravní policie,“ uvedl Žemlička.

ČTĚTE TAKÉ

Po zadokumentování nehody policií hasiči převrátili havarovaný automobil zpět na kola a odpojili autobaterii. Místo nehody předali Policii České republiky,“ doplnil mluvčí hasičů.

Za nehodou stála z největší pravděpodobností nepozornost řidiče a také zledovatělá, kluzká vozovka. Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE