HŮRKY / Před třemi týdny vtrhlo policejní komando do domu středoškolského učitele Jaroslava Pence, dům patří k jednomu z nejhezčích v malé vesničce Hůrky na Plzeňsku. V domě, přesněji ve sklepě policejní komando objevilo pěstírnu marihuany. Policie do této chvíle učitele neobvinila a je na svobodě. V případě, že bude pravomocně odsouzen, hrozí mu šestiměsíční vězení.

U jednoho středoškolského učitele se našlo celkem 148 rostlin marihuany. Marihuanu pěstoval ve sklepě svého domu v malé vesničce Hůrky. Dům stojí přímo vedle obecního úřadu. Podle místních obyvatelů na pozemek před třemi týdny vtrhlo policejní komando.

Nikdo z obyvatel malebné vesničky Hůrky ale o marihuaně neměl ani tušení, dokonce ani samotný starosta obce František Rýgl, který v loňském roce před komunálními volbami sám Jaroslava Pence navrhl na kandidátku do zastupitelstva. Jaroslav Penc učil na střední škole v Horní Bříze. A podle vedení školy s ním nebyly žádné problémy.

Dle důvěryhodného zdroje serveru ZprávyExtra.cz bylo zjištěno, že po této aféře už tam učitel nepracuje.

Podle policejního mluvčího Jana Koželuha zajistili kriminalisté v pěstírně 150 rostlin konopí přibližně metrového vzrůstu. „Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení proti konkrétní osobě pro podezření z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku,“ sdělil Koželuh. Policejní mluvčí Koželuh dále nechtěl případ rozebírat s ohledem na to, že vyšetřování je teprve na počátku.

V případě, že bude učitel pravomocně odsouzen, hrozí mu šestiměsíční vězení.

Komentáře