HANNOVER / V neděli 19. července německá policie uzavřela asi 20 kilometrový úsek šestiproudové dálnice A2 v okolí Hannoveru. Plánované bezpečnostní opatření kvůli podezření na výskyt bomb z dob druhé světové války si vyžádalo také i evakuaci asi 16 tisíc lidí, informoval o tom dnes německý deník Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Šestiproudová dálnice A2 spojující západní a východní Německo od Porýní až k hranicím německé metropole Berlína je uzavřená od neděle 19. července od 9 hodiny ranní. Důvodem uzavírky dálnice A2 je průzkum tří míst ve městě Langenhagen, o nichž se odborníci domnívají, že se na nich nachází bomby z druhé světové války. Uzavírka dálnice A2 by měla trvat až do dnešních 20 hodiny večerní.

Uzavření dálnice A2 v obou směrem ještě zkomplikovalo už tak složitou dopravní situaci. Na objízdných trasách v okolí Hannoveru se tvoří podle HAZ několikakilometrové kolony, provoz během dne zpomalilo i několik dopravních nehod.

V souvislosti s likvidací bomb z druhé světové války muselo být evakuováno také bezmála 15 tisíc obyvatel města Langenhagen a 1600 dalších z hannoverských čtvrtí Vinnhorst, Vahrenheide a Brink-Hafen. Situaci dozozují vrtulníku ze vzduchu.

Komentáře