Dopravní nehoda (Ilustrační snímek) Zdroj: Policie ČR

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – RODVÍNOV / V noci na pátek 1. dubna se staly na jihu Čech dvě tragické dopravní nehody. K první smrtelné nehodě došlo u Hluboké nad Vltavou, kde při střetu osobního auta s náklaďákem zahynul jeden z řidičů. K druhé smrtelné nehodě v Jihočeském kraji došlo v ranních hodinách v obci Rodvínov, kde vozidlo smetlo chodce, který na místě zemřel.

Mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura konstatoval, že za smrtelné nehody pravděpodobně může vysoká rychlost a také nerespektování pravidel silničního provozu.

„Kolem půl třetí hodiny ranní jel řidič vozidla Škoda Octavia ve směru od Hluboké nad Vltavou na Olešník. Na silnici druhé třídy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. V mírné zatáčce se dostal do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem,“ popsal tragickou dopravní nehodu policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vozidlo Škoda Octavia začalo po střetu s náklaďákem ihned hořet. Řidič ze Škody neměl šanci nehodu přežít. Silnice byla uzavřena až do pátečních dopoledních hodin.

Nehoda v obci Rodvínov

K další smrtelné nehodě došlo v pátek 1. dubna před 6. hodinou ranní na hlavní silnici první třídy v obci Rodvínov na Jindřichohradecku.

„Chodec pravděpodobně přebíhal silnici a střetl se s rychle jedoucím vozidlem VW Bora,“ popsal smrtelnou nehodu policejní mluvčí Bajcura.

Chodec svým zraněním bohužel na místě podlehl.

Komentáře