Sdílejte
Střet chodkyně a autobusu MHD v Plzni Zdroj: Krimi-Plzeň.cz

PLZEŇ / V pátek 15. ledna v ranních hodinách vyhasl v Plzni další život. Autobus MHD pravidelné linky č. 30 v Sadech Pětatřicátníků na přechodu pro chodce srazil 59letou chodkyni. Těžce zraněnou chodkyni transportovali záchranáři do Faktultní nemocnice Plzeň, kde svým zraněním krátce po převozu podlehla.

„K dopravní nehodě, která si vyžádala jeden lidský život, došlo dnes v půl šesté ráno v Plzni v Sadech Pětatřicátníků. V okamžiku, kdy po přechodu pro chodce ve směru od tramvajového ostrůvku na chodník přecházela 59letá žena vozovku, byla sražena autobusem pravidelné linky 30, který místem projížděl ve směru od Divadla J.K. Tyla k Rondelu,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Hana Šteflová.

Chodkyně utrpěla těžká zranění, se kterými byla převezena do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně, kde jim krátce po kolizi podlehla.

Plzeňští policisté se začali ihned dopravní nehodou zabývat. Na místě nehody byla s řidičem autobusu provedena orientační dechová zkouška ke zjištění, zda usedl za volant vozu pod vlivem alkholu či nikoli. „Test byl negativní,“ uzavřela mluvčí Šteflová.

V rámci objasnění této události policisté zjišťují všechny její okolnosti a příčiny.

Komentáře