Dopravní policisté u nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #Udalosti112.cz / J.B. (2014)

Novojičínsko / Dálnice D1 – Pět posádek zdravotnické záchranné služby zasahovalo v pondělí 29. října k večeru, u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Operátoři tísňové linky přijali před půl osmou informaci o střetu několika vozidel na dálnici D1, a to ve směru na Ostravu, poblíž obce Kujavy. Na místě události zasahovaly celkem čtyři týmy krajské záchranky z okolních stanovišť. K nehodě byl vyslán vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Vedle zdravotníků na místě nehody zasahovali také hasičské jednotky a policisté. Doprava byla v místě nehody omezena a řízena policisty.

O nehodě informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři resuscitovali šestatřicetiletou ženu, u které po nehodě selhaly všechny základní životní funkce. Jejich snaha byla sice úspěšná, avšak pacientku s velmi vážnými poraněními posléze předávali v ostravské Fakultní nemocnici v kritickém stavu.

O rok mladší účastnice nehody utrpěla mnohočetná vážná poranění a nacházela se v přímém ohrožení života. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým leteckých záchranářů přepravil na urgentní příjem FN v Ostravě.

LZS MsK
Letečtí záchranáři u hromadné nehody na dálnici D1 (Novojičínsko). Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Další dvě ženy středního věku byly posádkami záchranné služby ošetřeny se středně těžkými poraněními hlavy a spolu s tříměsíčním, lehce zraněným dítětem, byly přepraveny do Městské nemocnice v Ostravě. „Devětatřicetiletého muže s lehkým poraněním horní končetiny předali záchranáři do péče úrazové ambulance FN Ostrava,“ upřesnil Humpl.

ČTĚTE TAKÉ: Na Mostecku se střetla dvě vozidla, v péči záchranářů skončili dva lidé
Zranění dvou osob si vyžádala pondělí dopravní nehoda, ve Vrchlického ulici v Lomu u Mostu, při které se střetla dvě osobní vozidla. U nehody zasahovaly všechny záchranné složky IZS.

Kromě výše uvedených šesti osob, které byly transportovány do zdravotnických zařízení, prohlédli záchranáři na místě události ještě několik dalších účastníků nehody. Jejich poranění byla minimální a nevyžadovala další zdravotnické ošetření, potažmo přepravu do nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE