K nehodě osobního vozidla a autobusu na Kolínsku letěl vrtulník. Foto: HZS Středočeského kraje

Kolínsko – V katastru obce Přehvozdí na Kolínsku došlo, ve čtvrtek 3. ledna k vážné dopravní nehodě, při které se střetl linkový autobus s osobním vozidle.

O nehodě informoval Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje s tím, že vzhledem k tomu, že už podle prvních informací zůstal v osobním vozidle zaklíněný řidič, vyslal operační důstojník krajských hasičů k události dvě jednotky profesionálních hasičů.

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v osobním autě se nachází vážně zraněný řidič, který je zaklíněný. Na jeho vyproštění museli hasiči nasadit dvě sady hydraulického vyprošťovacího zařízení.

ČTĚTE TAKÉ

Zraněného muže pak předali zdravotnické záchranné službě k prvotnímu ošetření. Následně hasiči pomohli s naložením pacienta do přivolaného vrtulníku, kterým byl transportován do jedné z pražských nemocnic,“ upřesnil Svoboda.

Letecká záchranná služba u nehody. Foto: HZS Středočeského kraje

Kromě řidiče cestovaly v autobusu v době nehody dvě osoby. Jedna z nich si posléze začala stěžovat na nevolnost, proto byla odvezena na vyšetření do říčanské nemocnice. „Hasiči dále zajistili místo nehody, včetně protipožárního opatření na obou vozidlech, a po zadokumentování nehody dopravní policií uklidili vozovku,“ doplnil Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE