Požár pole - Hrdibořice

PROSTĚJOV – HRDIBOŘICE / Požár v neděli 20. července zasáhl rozsáhlé pole u obce Hrdibořice na Prostějovsku, oheň zničil plochu o rozloze přes 25 hektarů. Podle mluvčího olomouckých hasičů bylo pole připraveno ke žním. Škoda byla předběžně odhadnuta na 800 tis. kč, příčinu požáru pole hasiči zjišťují, jednou z variant je, že obilí vzplálo od techniky při sklizni.

„Postupnou pomoc několika desítek profesionálních a dobrovolných hasičů si vyžádal rozsáhlý požár pole, připraveného ke žním u obce Hrdibořice na Prostějovsku. Dle prvních informací od několika volajících na lince tísňové pomoci, přibližující možnou situaci na místě došlo k rychlému rozhoření v konečném součtu až na plochu 25ti hektarů,“ uvedl mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Video z místa požáru pole u obce Hrdibořice

Požár pole v Hrdibořicích byl podle Hošáka nebezpečný i pro samotné hasiče. „Silný vítr nebezpečně rozšiřoval hoření vzrostlým obilím, hoření bylo velmi nebezpečné a několikrát ohrožovalo i samotné hasiče s technikou,“ dodal Hošák.

Požár se podařilo zhruba po třech hodinách nebezpečného běsnění sálavého žáru a plamenů uhasit za pomoci několika desítek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Fotoreport požáru pole naleznete ve fotogalerii ZDE.

Autor: (rm) ZprávyExtra.cz
Foto: HZS Olomouckého kraje
Video: HZS Olomouckého kraje

Komentáře