Hromadná dopravní nehoda u Chotíkova na Plzeňsku Foto: Krimi-Plzeň.cz

CHOTÍKOV – NEVŘEŇ / Kvůli vážné dopravní nehodě čtyř automobilů byl v pátek 8. dubna u Chotíkova mezi Plzní a Úněšovem uzavřený hlavní silniční tah Plzeň – Karlovy Vary. Jednu zraněnou osobu, která je v kritickém stavu, musel transportovat vrtulníků záchranářů do nemocnice.

K vážné nehodě došlo v půl dvanácté, na silnici č. 20 za obcí Chotíkov ve směru na Karlovy Vary.

„Letecky byla transportována jedna zraněná osoba ve velmi vážném stavu do nemocnice,“ potvrdila mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

Podle informací od hasičů se při nehodě zranili nejméně tři lidé.

„K události v dopravě došlo přibližně v 11:20 hodin, když z dosud nezjištěných příčin vjel řidič osobního vozidla, které jelo ve směru od Karlových Varů, do protisměru, kde se čelně střetlo s nákladním vozidlem, jehož řidič ve snaze se vyhnout střetu vjel do silničního příkopu. Následně došlo ke střetu vozidla, které vjelo do protisměru a osobního vozidla, které jelo za nákladním automobilem. Poté došlo ke střetu vozidla, které jelo ve směru od Karlových Varů s vozidlem, které mělo nehodu způsobit.,“ popsal průběh nehody policejní mluvčí Jan Koželuch.

VIDEO: Vážná nehoda na Plzeňsku

Policisté na místě podrobili dva řidiče osobních vozidel a řidiče nákladního vozidla dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledekem. U řidiče, který byl letecky transportován bylo podle policie zažádáno o odběr krve.

Policisté dále zjišťují okolnosti a příčiny nehody.

Hasiči na místě kromě vyprošťování zraněných osob také museli zlikvidovat únik okolo 300 litrů nafty.

Komentáře